ZSO- szkołą dobrego wyboru!::100% zdawalności egzaminu maturalnego w 2012 i 2013 roku :)))

Aktualności

29 kwietnia 2019 11:30 | Aktualności

Tak nie dawno żeśmy się spotkali...

"Tak nie dawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas...”- te słowa znanej piosenki wydają się szczególne dzisiaj, gdy po trzech latach nauki opuszczacie mury naszej szkoły… Tymi słowami uczniowie klasy II liceum- Agata Szarwark oraz Maciej Starzomski rozpoczęli uroczystość pożegnania absolwentów rocznika 2019.

Uroczystość przygotowali uczniowie kl. II LO wraz z wychowawcą- p. Eweliną Marczak. Po powitaniu dokonanym przez prowadzących ciepłe słowa do zgromadzonych skierowali: dyrektor szkoły- p. mgr inż. Katarzyna Kluczyńska i zaproszeni goście- Burmistrz Kcyni- p. Marek Szaruga oraz Przewodniczący Rady Rodziców w ZSO w Kcyni- p. Rafał Rybak.

Jak co roku byliśmy świadkami uroczystego przekazania sztandaru przez tegorocznych maturzystów: Klaudię Motykę, Oskara Frydrycha i Mikołaja Wszelakiego koleżankom i kolegom z następnych roczników. Decyzją Rady Pedagogicznej w skład Pocztu Sztandarowego  powołani zostali następujący uczniowie:

I skład: Agata Szarwark, Maciej Starzomski i Kacper Jucha.

II sklad: Julia Kant, Julia Rybak i Mateusz Krzyżaniak.

dsc_0684_wynik.jpg

Podniosłym elementem uroczystości było ślubowanie maturzystów reprezentowanych przez: Klaudię Motykę, Oliwię Hemmerling, Oskara Frydrycha i Mikołaja Wszelakiego , które odebrała p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska.

W dalszej części uroczystości podsumowano pracę dydaktyczno- wychowawczą uczniów klasy III LO. Najwyższą średnią ocen- 4,64 uzyskała Julia Czuba, która z rak dyrektora szkoły oraz wychowawcy- p. Piotra Grolla otrzymała nagrodę książkową. Jak co roku nagrody pieniężne dla wyróżniających się swoją aktywnością uczniów przyznała Rada Rodziców. W tym roku trafiły one do Julii Czuby za wyniki w nauce, a także za uświetnianie swoimi występami wokalnymi uroczystości szkolnych-  Natalii Madzińskiej i Klaudii Motyki.

Uczniom klasy III LO podziękowano również za godne pełnienie funkcji członków pocztu sztandarowego- nagrody w zastępstwie opiekuna pocztu sztandarowego- p. Marka Wojciechowskiego wręczyła p. Ewelina Marczak, a otrzymali je: Klaudia Motyka, Oskar Frydrych, Mikołaj Wszelaki i Karolina Zielińska.W imieniu p. Jacka Kulińskiego pamiątkowe statuetki dla sportowców- Jakuba Jachymczaka i Oskara Frydrycha wręczyła p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska. Za aktywność na rzecz Samorządu Uczniowskiego LO nagrodę otrzymał Mikołaj Wszelaki. Działalność redakcyjną docenili tez opiekunowie szkolnej gazetki „Libelciak” – p. Monika Kantorska- Suty oraz p. Tomasz Suty wręczając upominki Julii Czubie, Oliwii Hemmerling, Karolinie Kosińskiej i Kindze Suder.

Wyjątkowa statuetka za wytrwałość i determinację przypadła w udziale  Magdzie Wojtkowiak, która mimo trudności i chwil zwątpienia, dobiła do mety i odebrała świadectwo ukończenia szkoły.

W imieniu społeczności uczniowskiej maturzystów pożegnał uczeń klasy II LO i Przewodniczący SU w LO- Maciej Starzomski, natomiast w imieniu kończących szkołę podziękowała tegoroczna absolwentka Klaudia Motyka – doceniając trud włożony w ich wychowanie i nauczanie podczas trzyletniej pracy w liceum.

W geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami uczniowie odstąpili od części rozrywkowej. Na tle utworu „Time to say goodbye” uczniowie klasy II LO: Weronika Dubiel i Hubert Napierała wręczyli tylko kończącym szkołę pamiątkowe zdjęcia oprawione w ramkę oraz słodki muffinki.

dsc_0645_wynik.jpg

Trzyletnia przygoda z kcyńskim liceum dla tegorocznych maturzystów już zakończona. Drodzy absolwenci! Pozostaje tylko wierzyć, że będziecie szli przez życie z takim samym  zapałem i entuzjazmem, jaki czuliście w sercach dziś, kiedy odbieraliście świadectwa ukończenia szkoły, czego z serca Wam życzymy J

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości dla p. Marka Wojciechowskiego za ceremoniał przekazania sztandaru, p. M. Nowakowskiej oraz pań z obsługi za dekoracje, p. T. Suty oraz uczniów: A Końca i Sz. Wessołowskiego za nagłośnienie, dla wszystkich uczniów klasy II LO za zaangażowanie w niełatwym dla nas czasie.

E.Marczak

Przeczytano: 315 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: