15 marca 2019 11:20 | Aktualności

Teatr Kurtyna w ZSO!

Teatr Kurtyna jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania (2000r.). Działalność Teatru skupia sie przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralno-profilaktycznych organizowanych na terenie całej Polski.

4 marca w naszej szkole odbył sie spektakl profilkatycznych pt. "Wyzwanie", który uświadomił młodzieży, że w sieci wszystko dzieje się szybciej i tak naprawdę, nikt nad tym nie ma kontroli. W jednym momencie trafiasz na piedestał, jesteś bożyszczem, za chwilę jesteś obiektem kpin, samotnkiem trapionym cierpieniem. Tu bez namysłu podejmujesz decyzje, które ważą na twoim prawdziwym życiu...

20190304_081150.jpg

Bohaterka spektaklu, Basia zatraciła się w tym świecie. Lecz kiedy w finale przedstawienia jej nauczyciel daje dziewczynie sznse podjęcia prawdziwego, opartego na fundamentalnych wartościach wyzwania, widz wie, że jest to jedyna droga do zrozumienia i poznania siebie.

20190304_081138.jpg

Przekaz przedstawienia dotyczył nie jednej prawdziwej historii z życia wpółczesnych nastolatków, dlatego wywołał ogromne wrażenie zarówno na uczniach , jak i kadrze pedagogicznej.

Podczas całego spotkania na sali panowała absolutna cisza, uczniowie podziekowali za inscenizację gromkimi brawami.

Organizatorem spotkania była pedagog Marta Szymańczak, a fundatorem pani Anna Borkowska (Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), której dziękujemy za współpracę na rzecz działań profilaktycznych w szkole.

Autor teksu i zdjęć: Marta Szymańczak

Zdjęcia: