11 marca 2019 09:37 | Aktualności

My też czytamy dzieciom

6 marca uczniowie klasy I LO wraz z wychowawczynią panią Moniką Kantorską-Suty udali się do niepublicznego przedszkola Mini Akademia w Kcyni. Spotkali się tam z dziećmi z grupy „Biedronki”, z którymi spędzili półtorej godziny.

img_20190306_111556_wynik.jpg

Nieco onieśmielone przedszkolaki przyjęły gości bardzo miło. Na początek zaprosili ich do wspólnego tańca, a następnie zaśpiewali im piosenkę. Licealiści z kolei wyjęli przyniesione z domu książki i odczytali swoje ulubione bajki z dzieciństwa.

img_20190306_113244_wynik.jpg

Najpierw Maja Woźniak przeczytała bajkę o śwince Peppie, później Julia Brząkowska zaprezentowała wiersz o skarżypycie, a dzieci zgodnie oświadczyły, że skarżenie nie jest dobrą cechą. Kolejną bajkę przeczytała Wiktoria Dzięciołowska, a po krótkiej zabawie i niesamowicie ciekawych rozmowach z przedszkolakami bajkę odczytał Mateusz Krzyżaniak. Wszyscy lektorzy otrzymali od maluchów gromkie brawa.

img_20190306_105623_wynik.jpg

Następnie gospodarze  wraz z wychowawczynią panią Kingą Szczepanśką zaprosili starszych kolegów i koleżanki do sali, gdzie przy muzycznym akompaniamencie uczniowie – ci duzi i ci mali rozpoczęli całą serię zabaw towarzyskich. Wszyscy znów poczuli się dziećmi i kiedy przyszedł czas na powrót do szkoły, wcale nie było pewne, czy licealiści właśnie tego sobie życzą...

img_20190306_105653_wynik.jpg

Monika Kantorska-Suty