01 marca 2019 09:27 | Aktualności

Nakielski konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Dnia 13.02.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Organizatorami tego turnieju było nakielskie Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Nakło nad Notecią Uczestniczyło w niej 8 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu nakielskiego. ZSO w Kcyni reprezentowali uczniowie klasy II: Mikołaj Ficek, Kacper Jucha i Maciej Starzomski. Opiekunem zespołu był Piotr Groll.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Odpowiadali na pytania zawarte w teście przygotowanym przez organizatorów. Przy wykonaniu tego zadania musieli wykazać się znajomością różnych źródeł historycznych, umiejętnością ich analizowania i odpowiedniego odczytania. W drugiej części uczestnicy konkursu oddali kilka strzałów do tarczy z wiatrówki. Komisja brała tutaj pod uwagę 5 najlepszych strzałów każdego zespołu. W strzelaniu Kacper Jucha uzyskał trzeci wynik.

Komisja konkursowa po podliczeniu punktów zdobytych w czasie poszczególnych etapów konkursu zaprezentowała ostateczną punktację. Najlepsze wyniki osiągnęli reprezentanci:

1.    Zespół Szkół Technicznych w Kcyni,

2.     I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią,

3.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Chroboczka w Szubinie.

Uczniowie naszego LO znaleźli się tuż za podium i zajęli 4 miejsce.

Konkurs zorganizowany w Nakle nad Notecią był ciekawą formą upamiętnienia zwycięskiego powstania. Wymagał on od uczniów opanowania niełatwej umiejętności  strzelania i znajomości historii tego zagadnienia. Wyniki osiągnięte przez naszych reprezentantów udowodniły, że mimo trudnych zadań nie poddali się i walczyli o zdobycie jak najlepszego miejsca.

Piotr Groll - nauczyciel ZSO w Kcyni

Nakielski konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim