01 marca 2019 09:17 | Aktualności

Ku pamięci

Luty dobiega już końca, więc dla szerokiej społeczności byłych i obecnych uczniów to czas by wspomnieć postać tragicznie zmarłego kolegi z dawnych lat - Wojtka Cieślewicza. W sobotę 2 marca minie już 37 rocznica śmierci 29-letniego dziennikarza, który 13 lutego 1982 r. został pobity przez ZOMO. Był to dzień, w którym rozpoczynający pracę w "Głosie Wielkopolskim" młody dziennikarz uczestniczył w manifestacji pod pomnikiem Ofiar Poznańskiego Czerwca. Wojtek zmarł po 18 dniach w szpitalu. Był pierwszą ofiarą śmiertelną w Poznaniu po wprowadzeniu stanu wojennego. Sprawcy do dziś nie ponieśli konsekwencji. W stolicy Wielkopolski znajduje się tablica pamiątkowa, przy której 13 lutego palone są znicze i składane kwiaty. Tablica pamiątkowa od kilku lat jest również w budynku naszej szkoły, przy wyjściu do biblioteki. Nasz absolwent pochowany jest na cmentarzu w Kcyni.

5w_cies.jpg

Cześć Jego Pamięci!