01 stycznia 2019 17:38 | Aktualności

Rodzi się Maleńka Wielka MIłość

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich świąt. Co roku miliony ludzi popada w świąteczną gorączkę, posuwając się do coraz głębszego konsumpcjonizmu, aby hucznie spędzić ten czas. Należałoby jednak pamiętać, aby pośród wszystkich rzeczy materialnych, perfekcyjnie wysprzątanego domu, modnie ubranych członków rodziny, honorowe miejsce zajęła Maleńka Wielka Miłość, która rodzi się w sercu każdego wierzącego człowieka.

Dnia 21 grudnia roku pańskiego 2018-tego w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które od podstaw zaaranżowali i zaplanowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego na czele z panią Marleną Szymczak. Całość rozpoczęła się od krótkiej zapowiedzi. Chwilę później głos zabrali kolejno Maciej Starzomski, Maja Woźniak, Jacek Bednarek, Agata Szarwark, Julia Rybak i Hubert Napierała . Każdy z aktorów miał do przekazania jedną prawdę , które po złączeniu ze sobą prezentowały o wiele głębszy wymiar. Widzowie mogli cieszyć się z coverów znanych kolęd i pastorałek w wykonaniu Klaudii Motyki i Natalii Madzińskiej, które z pewnością dodawały świątecznego klimatu. Nie zabrakło adekwatnych do uroczystości dekoracji, w tym przede wszystkim skromnego żłóbka, zobrazowanego na wzór betlejemskiej szopki sprzed ponad 2000 lat, pod którą miejsce znaleźli Maryja, Józef, Pastuszkowie, a także Aniołowie .W ich role wcielili się Dagmara Szalow, Mikołaj Ciaś, Amelia Góralczyk, Natalia Grzegorek, Szymon Wesołowski, Mikołaj Pazderski, Jakub Niedbalski, Mikołaj Wiśniewski . Oczywiście każdy mógł nieco zmodernizować historię i zrobić sobie zdjęcie w otoczeniu nadzwyczajnej rodziny.

Pod koniec, życzenia złożyła p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska i przewodniczący Samorzadu Uczniowskiego. Uczniowie SU wręczyli pracownikom szkoły drobne upominki, które sprawiły wszystkim radość.

Maciej Starzomski

Zdjęcia: