09 kwietnia 2018 08:23 | Aktualności

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

„Bez Internetu? Kiedyś nie było go w ogóle i ludzie jakoś sobie radzili, wielu z ludzi to pamięta. Dziś większość nie wyobraża sobie bez niego życia, a tylko nieliczni decydują się świadomie na to, by zrezygnować z jego używania. Zastanawialiście się kiedyś: jak to jest żyć bez dostępu do Internetu?”

Właśnie tymi słowami rozpoczęliśmy przedstawienie profilaktyczne „Ale jak to? Bez Internetu!!!” Naszym celem było zwrócenie uwagi na problem nadużywania Internetu w życiu człowiek. Zachęcaliśmy do ograniczania czasu spędzanego przed komputerem, pamiętając jednocześnie, że Internet jest potężnym medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi i zdobywaniu ciekawych informacji. Podkreśliliśmy zarówno wady, jak i jego zalety.

Nasi uczniowie wcielając się w poszczególne role mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wymownie ukazując poruszany przez nas problem. Na słowa uznania zasługują: Julia Kant, Kaja Pawlak, Dominika Jelińska, Agata Marciniak, Marcin Bartoszek, Maciej Starzomski, Kacper Kozłowski i Agata Szarwark.

Organizatorkami Szkolnego Dnia Profilaktyki były pedagog Hanna Nowak i Marta Szymańczak.

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI