02 stycznia 2018 13:08 | Aktualności

Boże Narodzenie- Swięta wyjątkowe i ważne!

,,A nadzieja  znów wstąpi w nas. Nieobecnych pojawią się cienie. Uwierzymy kolejny raz w jeszcze jedno Boże Narodzenie’’. Takimi słowy rozpoczęła się szkolna akademia mająca na celu nie tylko zgłębieniu wiedzy na temat  Świąt Bożego Narodzenia, ale też skłonienie widowni do chwili zadumy i refleksji. Dzielenie się  opłatkiem , czas spędzony w gronie rodziny, pięknie udekorowany dom , ale przede wszystkim narodziny małego Jezusa sprawiają, że w naszych sercach na nowo gości radość, dobroć, a także ogrom innych pozytywnych cech.

22 grudnia 2017r. przy udziale aktorów i wokalistów występujących na scenie przeżywaliśmy wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, a mianowicie przyjście na  świat Chrystusa. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Natalia Madzińska i Klaudia Motyka wybornym wykonaniem znanej pastorałki.  Chwilę później do głosu doszedł Kacper Kozłowski, recytując fragment ewangelii Świętego Jana.  Oprócz owego  fragmentu, usłyszeliśmy także skrawki z innych ksiąg Pisma Świętego, które w nietuzinkowy sposób zostały wyrecytowane przez Dominike Jelińską, Julię Kant, Mateusza Krzyżaniaka, Agnieszkę Kubijk,  Zuzanne Leśniewską, Mateusza Wójciaka, Kaye Pawlak, Zuzanne Szlenger i Marię Prusak. Słowo mówione często było przecinane śpiewem, bowiem kilkukrotnie na środku prezentowały się wymienione wyżej uczennice klasy  2 LO , zaś w kluczowej fazie przedstawienia swoją kwestię wykonała niezawodna Julia Karakiewicz. W rolę prowadzącego ponownie wcielił się Maciej Starzomski. Nad akustyką i dźwiękiem pilnie  czuwał Wojtek Wełniński oraz Dominik Nowak. Na słowa uznania zasługuję również Hubert Nowak , toteż świetnie sprawdził się w roli pastuszka.  Jednak trzeba pamiętać ,że całe przedsięwzięcie nie mogłoby  się odbyć, gdyby nie scenariusz p. Marleny Szymczak i perfekcyjne przygotowanie wokalne przez p. Dobromiłę Siewkowską solistów i chórku, którego członkowie wykwintnie spełnili się w swojej pracy. U schyłku przedstawienia uczestnicy poznali wyniki konkursu na najładniejszą choinkę Bożonarodzeniową.                       W artystycznym konkursie brała udział dosyć spora część uczniów, jednakże najlepsza okazała się Anna Mantych. Drugie miejsce zarezerwowała sobie Kinga Chodorowska, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Majchrzak. Nagrody i dyplomy wręczyła p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska.

Występujący dali z siebie 110%, za co otrzymali gromkie, głośne brawa. Pod koniec głos zabrała p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska życząc wszystkim zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku. T ym miłym akcentem zakończyło się spotkanie na sali , zaś młodzież wraz z wychowawcami udała  się na wigilię klasową.

Autor: Maciej Starzomski

Boże Narodzenie- Swięta wyjątkowe i ważne!