ZSO- szkołą dobrego wyboru!::100% zdawalności egzaminu maturalnego w 2012 i 2013 roku :)))

Aktualności

18 grudnia 2017 08:31 | Aktualności

Witam wszystkich bardzo serdecznie!  Jak zapewne wiecie nazywam się Maciej Starzomski. Urodziłem się 13 kwietnia 2001r. w Szubinie. Mam 16 lat i uczęszczam do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni.  Nie mam wyspecjalizowanego  hobby, natomiast moją pasją jest sport, a zwłaszcza piłka nożna. Bardzo lubię spędzać długie godziny na boisku, doskonaląc swoje umiejętności.  Oprócz sportowych poczynań nie zapominam o zdobywaniu kolejnych, szerokich horyzontów wiedzy, bowiem jak mawiał filozof ,, wielki jest człowiek, który chce się uczyć’’. Cały wkład pracy włożony w naukę zaprocentował tym, iż od 1 klasy szkoły podstawowej otrzymuję świadectwo z biało-czerwonym paskiem. Posiadam multum zainteresowań, dzięki czemu odnosiłem wiele sukcesów w przeróżnych dziedzinach. Szczególnie dobrze radziłem sobie z konkursami recytatorskimi, niejednokrotnie zajmując wysokie pozycje na wszystkich trzech szczeblach. Staram się być dobrym synem, wnukiem, a także bratem, toteż w razie problemów pomagam siostrze w lekcjach. Często angażuję się w życie publiczne. Biorę udział w wielu kwestach i zbiórkach, pełniąc rolę wolontariusza.  W ubiegłym roku sprawowałem urząd przewodniczącego SU w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni.  Sądzę, że dobrze pełniłem  funkcje przedstawiciela szkoły, czego przykładem były zadowolone twarze moich młodszych kolegów i koleżanek. Organizowałem liczne seanse filmowe , zawody sportowe, konkurencje klas, a także wiele innych interesujących atrakcji. Nie zapominałem o zbiórkach zabawek i pieniędzy dla dzieci z domu dziecka. Wspierałem akcję ,,Adopcja na odległość”.  Wraz z samorządem pomagaliśmy dzieciom  na  oddziale hematologii w Bydgoszczy., poprzez ofiarowanie im zabawek, książek i innych artefaktów. Kontynuowałem akcje poprzedników dotyczącą zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska. Wiele przedsięwzięć nie mogłoby się odbyć gdyby nie pozostali członkowie samorządu i oczywiście kadra nauczycielska. Ponadto wraz z grupką serdecznych kolegów tworzyliśmy filmy pod dyktando własnego scenariusza. Spotkał nas także zaszczyt uczestnictwa w wojewódzkich warsztatach filmowych, zaś 16 listopada tego roku, po raz drugi wstawimy się na galę Camerimage. 

Wszystkie powyższe czynniki wpłynęły na kolejny sukces, jakim jest otrzymanie stypendium z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Składając papiery pod koniec 2015r,  szczerze powiedziawszy nie wierzyłem, że zwykły chłopak z Kcyni może zostać zauważony w tak wielkim mieście, jakim jest Warszawa. Dzisiaj wiem, iż nie ważne jest pochodzenie, czy wygląd człowieka, lecz to ,co owy człowiek posiada wewnątrz siebie. Oprócz środków finansowych , fundacja oferuje bezpłatny obóz wakacyjny, z którego skorzystałem w 2017r. Wraz ze stypendystami diecezji bydgoskiej  udaliśmy się pociągiem do Białegostoku.  Na miejscu poznałem ogrom ciekawych ludzi, którzy okazali się znakomitymi przyjaciółmi, pozbawionymi wszelkiej fałszywości ,z jaką borykałem się z niejednym  pseudo przyjacielem w Kcyni. Kontakt z nimi utrzymują po dziś dzień i wręcz nie mogę się doczekać spotkania za rok.

Pewnego wrześniowego wieczoru przeglądając portal społecznościowy  facebook, natknąłem się na ogłoszenie Krajny i Pałuk, dotyczące stypendium. Pomyślałem Carpe Diem, a nóż widelec. Z pomocą rodziców zgromadziłem potrzebne dokumenty i dostarczyłem je do Nakła. Pod koniec października otrzymałem maila z wiadomością o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Czułem się bardzo dowartościowany tą wiadomością , do tego stopnia, że ze z niecierpliwością czekam na  13 listopada, bowiem wtedy nastąpi podpisanie kontraktu.

Ogromne słowa podzięki należą się moim rodzicom, którzy wkładają wiele trudu w moje wychowanie.  Nieustannie zabiegają, abym zarówno ja, jak i siostra wiedli beztroskie i godne życie. Gdyby nie oni, nie byłbym takim  człowiekiem, jakim  jestem w tym momencie.

Przeczytano: 206 razy. Wydrukuj|Do góry