ZSO- szkołą dobrego wyboru!::100% zdawalności egzaminu maturalnego w 2012 i 2013 roku :)))

Aktualności

30 października 2017 21:23 | Aktualności

Idźmy naprzód z nadzieją!

Karol Wojtyła , urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach. Już od najmłodszych lat wyróżniał się nietuzinkowym sposobem bycia, niezwykłą inteligencją, a przede wszystkim  ogromną wiarą w Boga. Jego egzystencja, aż roi się od chwil, które wzruszą do łez nawet największych twardzieli,   przez co stał się wzorem dla setek tysięcy ludzi. 16 października 1978r. serce każdego polaka zabiło szybciej, bowiem ich rodak zasiadł na tronie stolicy Apostolskiej, stając się 264 papieżem.

dscf1267_wynik.jpg

Mimo, iż Jan Paweł II przed dwunastoma laty odszedł do Domu Ojca, pamięć o nim będzie trwać na wieki. Wielki Polak zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii, budując żywy pomnik swojej osoby. Dzięki jego inicjatywie każdego roku w październiku, obchodzony jest Dzień Papieski. W naszej szkole, również nie mogło zabraknąć kultywacji tejże ważnej uroczystości. Główną rolę w tym przedsięwzięciu odegrała   p. Marlena Szymczak, która sporządziła scenariusz akademii, a także p. Dobromiła Siewkowska , przygotowując oprawę muzyczną.  Aktorzy wytrwale uczęszczali na próby, ażeby do perfekcji opanować swoją kwestię. 23 października, nadszedł czas, by wyjść na scenę.  Przedstawienie od krótkiej przemowy rozpoczęła pani  dyrektor Katarzyna Kluczyńska, krótko  po czym oddała głos występującym. Gdy zabrzmiały słowa prologu, wygłoszone przez Huberta Napierałę, każdy wiedział, iż należy skupić się na cennych wskazówkach w nim  zawartych. Hasłem przewodnim był swoistego rodzaju rozkaz ,, Idźmy naprzód                          z nadzieją”.  W pełni sprawdzili się wspaniali recytatorzy w składzie Agata Szarwark, Julia Rybak, Marcin Bartoszek, Dominika Jelińska, Zuzanna Leśniewska i Piotr Stachowiak. Dzięki nim, nasze uszy rozkoszowały się wyborną poezją . Usłyszeliśmy także fragment ,,Tryptyku Rzymskiego”. Nieodłącznym elementem były pieśni związane z papieżem polakiem. Dziedzinę śpiewu całkowicie zdominowały kobiety. Natalia Madzińska, Klaudia Motyka, Dobrawa Świder i Oliwia Centała, błyszczały na scenie niczym plejada gwiazd podczas bezchmurnej nocy.  Wielką rolę odgrywał także chór, który bez wątpienia dodawał niesamowitego klimatu. Podczas wykonania ,,Barki” , zachęcili cała publiczność do włączenia się w ich szeregi. Całą uroczystość prowadzili niezawodni i kompetentni konferansjerzy ,a mianowicie Jacek Bednarek, Wojciech Wełniński i Maciej Starzomski.  Ekspertami od dźwięku okazali się Dominik Nowak, Kacper Makarewicz , Szymon Wesołowski i Artur Koniec. 

Uroczystość  zrobiła wielkie wrażenie na odbiorcach. Wszystkie podzespoły współgrały ze sobą, niczym perfekcyjna maszyna. Każdy dał z siebie 110%, co zaowocowało sukcesem. Mamy nadzieję, że wartości, którymi kierował się Jan Paweł II, chociaż w jakimś stopniu przełożą się na nasze życie.

Autor: Maciej Starzomski

Przeczytano: 344 razy. Wydrukuj|Do góry

Idźmy naprzód z nadzieją!