ZSO- szkołą dobrego wyboru!::100% zdawalności egzaminu maturalnego w 2012 i 2013 roku :)))

Aktualności

10 października 2017 19:09 | Aktualności

Sukces kcyńskich gimnazjalistów

Dnia 22 .09.2017 r. w Łabiszynie odbył się XIII Wojewódzki Zjazd Szkół i Kół im. Powstania Wielkopolskiego. Jego celem było upamiętnienie zwycięskiego zrywu mieszkańców Wielkopolski w 1918 i 1919 roku.

Uroczystość odbywała się w samym centrum miasta - na łabiszyńskiej wyspie. Jej bogaty program nie ograniczał się tylko do popularyzowania wiedzy o Powstania Wielkopolskiego, ale obejmował także wiele innych atrakcji.

Uczestnicy zjazdu na początku uroczystości zapoznali się z ciekawym programem artystycznym, który pod okiem p. Ewy Leżoń przygotowali łabiszyńscy uczniowie i harcerze. Po tej części do zebranych kilka słów skierował burmistrz Łabiszyna, Jacek Idzi Kaczmarek i organizatorzy tego zjazdu. 

Następnie uczestnicy udali się na łabiszyński cmentarz parafialny, gdzie na mogile Powstańców Wielkopolskich złożyli wiązanki kwiatów.

Po powrocie na wyspę organizatorzy zlotu przewidzieli przeprowadzenie gry terenowej. Uczestnicy w niej reprezentanci 11 drużyn w 5 minutowych odstępach wystartowali do wykonywania różnorodnych zadań. Gimnazjum w Kcyni reprezentowali uczniowie klas trzecich: Julia Rybak, Hubert Nowak i Wojciech Wełniński. Oprócz wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim musieli się wykazać także sporą sprawnością fizyczną, gdyż w tej części miało znaczenie wykonanie zadań, ale także czas ich wykonania. Nasi reprezentanci wykazali się dużą minacją i zajęli pierwsze miejsce. Puchar wraz z opiekunem p. Piotrem Grollem odebrali z rąk burmistrza Łabiszyna - p. Jacka Idziego Kaczmarka.

dsc_0257_wynik.jpg

Uzupełnieniem tej gry był konkurs plastyczny poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. Twórcy wykazali się sporą inwencją i powstały ciekawe prace plastyczne. Organizatorzy postanowili nagrodzić pracę ucznia łabiszyńskiej szkoły im. Powstańców Wielkopolskich .

W czasie obrad komisji konkursowej uczestnicy mieli okazję poznać zbiory biblioteki, zaprezentowane w ciekawej multimedialnej formie, postrzelać z łuku i poćwiczyć swoje umiejętności przy stole bilardowym.

Na zakończenie zlotu organizatorzy wręczyli nagrody i podsumowali XIII Wojewódzki Zjazd Szkół i Kół imienia Powstania Wielkopolskiego.

Uczestnicy zlotu uznali to wydarzenie za ciekawy sposób przypomnienia historii naszego regionu. Dotyczyło to szczególnie gry terenowej, która wymagała współpracy zespołu.

Piotr Groll

Przeczytano: 249 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Sukces kcyńskich gimnazjalistów