21 czerwca 2017 07:16 | Aktualności

Antoni Piasecki i Hubert Napierała wywalczyli pióro Burmistrza Kcyni

Już po raz kolejny odbył się Konkurs Językowy "O pióro Burmistrza Kcyni", którego inicjatorkami były Galina Schulz i Joanna Krzoska z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i odbywał się w dwóch kategoriach. Laureaci konkursu w dniu dzisiejszym odebrali z rąk Burmistrza Kcyni Marka Szarugi, który konkurs ten objął swoim patronatem, upominki. Nagrody przygoto...wały również koordynatorki konkursu. Burmistrz Kcyni Marek Szaruga podkreślił, jak ważna w dzisiejszym świecie jest znajomość języków obcych, dzięki której świat stoi przed nami otworem. Pogratulował uczestnikom konkursu tych umiejętności lingwistycznych i życzył dalszych sukcesów, a w związku ze zbliżającymi się wakacjami życzył udanego wypoczynku.

dsc00609.jpg

Laureatami edycji 2017 są:

kategoria: język angielski – poziom rozszerzony, język niemiecki – poziom podstawowy

I miejsce Antoni Piasecki Gimnazjum w Mycielewie (ZS w Mycielewie) - laureatem konkursu jest już po raz drugi

II miejsce Honorata Kufel Gimnazjum w Kcyni (ZSO)

III miejsce Nastazja Czarnecka Gimnazjum w Dziewierzewie (ZS w Dziewierzewie)

kategoria: język niemiecki – poziom rozszerzony, język angielski– poziom podstawowy

I miejsce Hubert Napierała Gimnazjum w Chwaliszewie

II miejsce Hubert Nowak Gimnazjum w Kcyni

III miejsce Zuzanna Kurzawa Gimnazjum w Chwaliszewie

Podczas podsumowania konkursu podziękowano wszystkim uczniom za udział, a także opiekunom, którzy ich przygotowali. GRATULUJEMY!

Tekst i fotografie Anna Duda- Niwocka UW Kcynia