13 czerwca 2017 09:31 | Aktualności

Wyniki Konkursu Wiedzy o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej

W poniedziałek 12 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej dla chętnych uczniów ZSO. W rywalizacji wzięło udział 15 osób, w tym 3 z liceum (I LO). Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań w języku polskim na tematy związane z członkami Rodziny Królewskiej od panowania Jerzego V do obecnie panującej Elżbiety II. Część zadań polegała na rozpoznaniu fotografii osób, miejsc oraz wydarzeń. Dla osób na podium czeka ocena celująca (cząstkowa) z j. angielskiego oraz dyplomy i upominki. Nagrody zostaną wręczone w dzień zakończenia roku szkolnego.

Oto wyniki końcowe:

1. Weronika Koseda 39 punktów (I LO)
  2. Karolina Kośińska 33 punkty (I LO)
  3. Zofia Krzyżanowska 29 punktów (3a GIM)

Pozostała punktacja zostanie wywieszona na drzwiach sali nr 9 w środę 14 czerwca..

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału. Mamy nadzieję, że czas poświęcony na przygotowanie do konkursu zachęci Was do dalszego poznawania brytyjskiej kultury i historii oraz do zgłębiania umiejętności językowych.

Nauczyciele języków obcych