13 kwietnia 2018 08:13 | Aktualności

Drzwi Otwarte w LO im. Karola Libelta w Kcyni

11 kwietnia w murach kcyńskiego LO gościliśmy wyjątkowych gości. Odwiedzili nas bowiem trzecioklasiści ze wszystkich gminnych gimnazjów, czyli z Chwaliszewa, Dziewierzewa i Mycielewa. Nie zabrakło także uczniów z klas III a, III b i III c naszego gimnazjum.

„Drzwi Otwarte” rozpoczęły się od wystąpienia pani dyrektor Katarzyny Kluczyńskiej, która z radością powitała uczestników i zaprezentowała im ofertę naszej szkoły.

Następnie uczniowie LO oprowadzili swoich młodszych kolegów po szkole, aby wszyscy mogli zobaczyć, jakie warunki oferuje im kcyński „Libelciak”.

Nie obyło się oczywiście bez pokazów chemicznych, fizycznych, językowych, biologicznych, geograficznych i dziennikarskich prowadzonych przez licealistów oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów: pana Tomasza Suty, panią Marzenę Chodołę-Halaburdę, panie Annę Spychalską i Barbarę Krzyżanowską, panią Grażynę Szmyt, pana Sławomira Lorka i panią Monikę Kantorską-Suty.

Wszyscy, którzy mieli ochotę coś przekąsić lub wypić zdrowy soczek mogli kupić produkty z oferty naszej szkolnej kawiarenki przygotowane osobiście przez uczniów klasy II c wraz z wychowawczynią panią Dorotą Szarugą.

Ostatnim punktem „Drzwi Otwartych” było przedstawienie kabaretowe przygotowane przez uczniów klasy I LO pod czujnym okiem pani Eweliny Marczak. Grupa zaprezentowała skecz ilustrujący rekrutację do naszego LO i , jak głosił napis, zawierający „lokowanie produktu”. Przedstawienie kilkukrotnie przerywały gromkie brawa i wybuchy śmiechy, które były doskonałą recenzją gry aktorskiej, ale także podjętej przez nas inicjatywy promującej szkołę.

Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie „Drzwi Otwartych” serdecznie dziękujemy.

Autor: Monika Kantorska-Suty

Zdjęcia: