18 grudnia 2017 09:21 | Aktualności

Doświadczenia dla dzieci

W środę  29 listopada 2017 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola w Kcyni. Uczniowie gimnazjalnej klasy 3a przygotowali dla nich bardzo efektowne doświadczenia zarówno chemiczne, jak i fizyczne. Dzieci miały przyjemność oglądać rzeczy pokroju wybuchającego wulkanu, czy cieczy newtonowskiej, która pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości.

Było też sporo zmian kolorów w probówkach za pomocą „ magicznej wody” oraz wybuchów. Dzieci miały okazję uczestniczyć w doświadczeniach inaczej niż tylko patrząc, z czego były bardzo zadowolone. Mogły przelewać, dmuchać oraz sprawdzać wytrzymałość wielu rzeczy. Na końcu otrzymały cukierki i naklejki z buźkami w nagrodę za pomoc. Zrobiliśmy wszystko, by zadowolić dzieci, co chyba nam się udało biorąc pod uwagę uśmiechy goszczące na ich twarzach.

Julia Milik

Doświadczenia dla dzieci