18 grudnia 2017 08:46 | Aktualności

Dobrawa Świder ponownie wśród prymusów Pomorza i Kujaw

Uczennica kl. II a gimnazjum, Dobrawa Świder, po raz kolejny otrzymała stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, czyli programu stypendialnego skierowany do uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wykazują uzdolnienia z matematyki, języków obcych, przedsiębiorczości oraz przedmiotów przyrodniczych i informatycznych.

Przypomnijmy - projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz realizowany przez Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już druga edycja projektu.

Wśród tegorocznych stypendystów znalazło się jedenaścioro uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu nakielskiego. W tym gronie znalazła się Dobrawa. Stypendium to motywacja do dalszej pracy, do doskonalenia swoich umiejętności, do odkrywania tajemnic nauki, a także do rozwijania ciekawości światem. Dodatkowe środki finansowe stypendyści będą mogli wykorzystać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań, na cele związane z edukacją - między innymi na zakup książek i sprzętu dydaktycznego, udział w dodatkowych zajęciach, kursach, konkursach i obozach naukowych.

W roku szkolnym 2017/2018 wsparcie trafi do 1,5 tysiąca uczniów z regionu.

Autor: ZSO