29 listopada 2017 12:50 | Aktualności

Spieszmy z pomocą!

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważną rolę w naszej szkole  odgrywa różnorodne  wsparcie dla potrzebujących.  Świadczy o tym fakt, iż od wielu miesięcy mają miejsce zbiórki przeznaczone na  bardzo szczytne cele. W połowie października samorząd szkolny na czele    z p. Marleną Szymczak i p. Barbarą Krzyżanowska zorganizował pomoc materialną dla psiaków ze schroniska w Ruścu, które nadal czekają na rodzinne ciepło i miłość ze strony dobrego człowieka.  Wierzymy, że zebrana karma i symboliczne pieniądze chociaż w jakimś stopniu zaspokoją potrzeby czworonogów.

Chwilę po zakończeniu pierwszej akcji, pojawiła się okazja uczestnictwa w kolejnym, niezwykle ważnym przedsięwzięciu. Nie zastanawiając się długo, postanowiliśmy zasilić  szeregi armii p. Anny   Knasińskiej w walce o lepsze ,,być’’ dla dzieci z oddziału onkologii          w Bydgoszczy. Inicjatywa  obejmowała zbiórkę artykułów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w szpitalnych warunkach. Świadomi postępowania i  następstw choroby nowotworowej licznie włączyliśmy się w działania. Uczniowie okazali ogrom empatii, bowiem każdy ,bez wyjątku, dołożył mały gest, który przerodzić się może w wielką  radość. W koszu podarków widniały m. in. szampony, mydła, chusteczki , pampersy, a nawet zabawki. Nie zapomnieliśmy o pysznej czekoladzie,  którą ubóstwia każdy młody człowiek. Innymi słowy daliśmy od siebie tyle, ile tylko mogliśmy.

img_3992_wynik.jpg

Gdy przybyła p. Knasińska w jej oczach można było dostrzec wzruszenie. Mnóstwo zgromadzonych materiałów i przykładne zaangażowanie kcyńskiej młodzieży i ich wychowawców oraz nauczycieli stanowi wspaniałe świadectwo życiowej dojrzałości. Jednakże na największe słowa uznania zasługuje organizator. Pani Anna Knasińska daje przykład, że można pięknie żyć , a jednocześnie czynić  olbrzymie dobro.

Autor:Maciej Starzomski

Spieszmy z pomocą!