28 listopada 2017 22:27 | Aktualności

Jubileuszowy konkurs i sukces Libelciaka

27 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Regionalnego Konkursu Gazetek Szkolnych organizowanym przez Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgodzczy. Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00. Większość laureatów zjawiła się punktualnie.
W oczekiwaniu za spóźnialskimi, typowaliśmy, które zajęliśmy miejsce... Każdy z nas obstawiał inaczej. W sali unosił się zapach kawy, a szwedzki stół kusił słodyczami i plackiem. Niestety na słodkości trzeba było poczekać.
W pierwszej części organizatorka konkursu pani: Anna Rupińska przywitała bardzo ciepło każdą z redakcji oraz zaprosiła na środek uczennicę szkoły podstawowej, która zaśpiewała piosenkę "Mniej niż zero", inaugurując tym muzycznym akcentem jubileuszową edycję konkursu.
W dalszej częśći głos zajęła pani dyrektor KPCEN w Bydgoszczy, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.
Czas dłużył się niesamowicie, a napięcie rosło, ponieważ najpierw nagradzano redakcje w kategorii klas I - III, następnie klasy IV - VI oraz klasy VII i oddziały gimnazjalne - ta kategoria interesowała nas najbardziej i trudno opisać, jaką radość sprawił nam komunikat, że Libelciak zajął I miejsce!
Razem z Dobrawą Świder oraz z opiekunami gazetki - państwem Suty wystąpiliśmy, aby odebrać dyplom oraz nagrodę rzeczową dla redakcji - aparat fotograficzny marki "Nicon" oraz przepiękny "Atlas ptaków polskich".
Po rozdaniu nagród głos zabrała dziennikarka gazety pomorskiej, która opowiedziała o pracy dziennikarza i podzieliła się kilkoma zabawnymi anegdotami z życia redakcji.Na zakończenie wysłuchaliśmy jeszcze dwóch piosenek w wykonaniu młodszych koleżanek z SP, po czym zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek i pyszny tort ufundowany specjalnie dla uczestników konkursu, który trwa już ćwierć wieku!
Tymczasem nasza redakcja była obecna na bydgoskim konkursie już czwarty raz i zamierzamy pojawiać się tam każdego roku.
Uczennica klasy IIc – Dagmara Szalow

Jubileuszowy konkurs i sukces Libelciaka