23 listopada 2017 18:31 | Aktualności

Przedszkolaki w krainie muzyki!

14 listopada odwiedziliśmy grupę „Motylków” w kcyńskim przedszkolu. Celem wizyty było poprowadzenie zajęć muzyczno-plastycznych, które rozwijały wyobraźnię, a także rozbudzały zainteresowania muzyczne na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem. Dzieci mogły wyrażać muzykę ruchem wg własnego pomysłu, przy pomocy przygotowanej przez naszą młodzież  girlandy z frędzli,  w rytm granej przez Natalię Madzińską melodii.

23660369_370028336772815_39735669_o_wynik.jpg

Mogły także wykazać się inicjatywą, abstrahowaniem i wyrażaniem swoich emocji poprzez przygotowane przez nas zabawy. Do udziału w nich zachęcały Dominika Jelińska i Kaja Pawlak, które łatwo wzbudziły sympatię maluszków. Dopełnieniem spotkania było lepienie przez dzieci „ czarodziejskich zwierzątek”. Nad ich wykonywaniem czuwała Daria Stafecka, która zaproponowała glinę jako materiał do pracy. Ta forma ekspresji plastycznej wzbudziła wśród przedszkolaków wiele radości, twórczości i zaangażowania. Na zakończenie spotkania rozdałyśmy dzieciom symboliczne lizaki.

Inicjatorami zajęć i scenariusza były Marta Szymańczak i Hanna Nowak.