ZSO- szkołą dobrego wyboru!::100% zdawalności egzaminu maturalnego w 2012 i 2013 roku :)))

Aktualności

23 listopada 2017 15:05 | Aktualności

Patriotycznie i ciekawie w naszej szkole

W tym roku, 13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Nie byłoby w tym niczego wyjątkowego gdyby nie fakt, że w tym roku odbyło się to  w odmienionej szacie.

Już od początku listopada klasy przygotowywały różne elementy związane                z tym wydarzeniem. Efekty tych wysiłków przedstawiano podczas szkolnego apelu. Były to prezentacja jednego z polskich miast, jego herb, piosenka patriotyczna, strój, powiązany z tym świętem oraz  indywidualna praca plastyczna na temat ojczyzny.

dsc_0109_wynik.jpg

Tego dnia spotkaliśmy się  na sali gimnastycznej. Organizatorami tej uroczystości byli nauczyciele naszej szkoły: Dobromiła Siewkowska, Piotr Groll, Rafał Jankowski i Maria Przegiętka.

Na wstępie prowadzący Amelia Góralczyk i Oskar Frydrych wprowadzili nas                    w klimat narodowego święta i przybliżyli przebieg uroczystości.

Następnym punktem uroczystości był konkurs wiedzy o Polsce. Test rozwiązywany przez 3 osobowy zespół obejmował 20 pytań. Dotyczyły one nie tylko wiedzy o współczesnej Polsce, ale także jej historii i geografii. Następnie całe klasy zaprezentowały znany utwór patriotyczny a komisja konkursowa oceniła jego wykonanie. Wzięła też pod uwagę strój wykonawców, który był powiązany z tym świętem.

Potem nadszedł moment na konkurs wiedzy o słynnych Polakach. Pytania dotyczyły nie tylko podobizn twórców polskiej literatury, ale także lokalnych działaczy kulturalnych. Następnie reprezentanci klas wskazywali imiona bohaterów polskich bajek filmowych, umieszczonych na zaprezentowanych slajdach. Po zakończeniu tej konkurencji każda klasa mogła wykazać się znajomością gwary używanej  w okolicach Kcyni. Nie było to zadanie łatwe, ale uczestnicy nieźle sobie poradzili z tym zadaniem.

Na koniec tej części uroczystości przedstawiciele każdej z klas omówili wcześniej wylosowane miasto polskie. Wykorzystali do tego celu prezentację komputerową. Umieścili w niej nie tylko informacje o zabytkach miasta, słynnych postaciach z nim związanych, ale także ciekawostki. Mieli też okazję do pokazania własnoręcznie wykonanego herbu tego miasta.

Po zakończeniu tych konkurencji jury w składzie Maria Przegięka, Hanna Nowak, Rafał Jankowski i Piotr Groll po podliczeniu punktacji każdej konkurencji ogłosiła werdykt, który został ogłoszony przez panią dyrektor szkoły. Pierwsze miejsce zajęła klasa III c gimnazjalna, drugie III  LO, trzecie I LO. Następnie Weronika Koseda z II LO za swoją pracę plastyczną została nagrodzona książką.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział i przygotowanie tejże uroczystości. Zwróciła uwagę na wysoki poziom przygotowania klas oraz duże zaangażowanie w uroczystość całej szkolnej społeczności. Podkreśliła również wagę współczesnego patriotyzmu oraz istotę bycia odpowiedzialnym za Polskę.     

Szczególne podziękowania należą się Julii Milik i Marysi Niedbalskiej, dbającym o uwiecznienie na zdjęciach przebiegu tego dnia i sprawnej ekipie technicznej, czuwającej nad nagłośnieniem całej uroczystości 

Miejmy nadzieję, że pomysł na świętowanie Dnia Niepodległości wpisze się na stałe w kalendarium naszej szkoły i właśnie w taki aktywny sposób będzie jednoczył całą społeczność szkolną. Nie bez znaczenia było to, że w czasie konkurencji na sali dało się odczuć ekscytację, zaangażowanie  i duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli

Piotr Groll

 

Przeczytano: 343 razy. Wydrukuj|Do góry

Patriotycznie i ciekawie w naszej szkole