13 listopada 2017 08:33 | Aktualności

„Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”

Sadzenie drzew to okazja, by zwracać uwagę uczniom jak ważne są drzewa w naszym życiu. Pełnią one nie tylko ważną funkcję przyrodniczą, ale wpływają także pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur, wytwarzają korzystny mikroklimat, mają duże znaczenie społeczne i gospodarcze. Sprawiają, że przestrzeń wokół nas staje się przyjaźniejsza i po prostu piękniejsza.

Drzewa wspierają nas w każdym elemencie życia społecznego i gospodarczego. Zapominamy o tej prawdzie i nie dostrzegamy na co dzień naszej współzależności z nimi. Akcja Samorządu Uczniowskiego koordynowana przez p. Marlenę Szymczak „ Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń” przeprowadzony 7 listopada  2017 r. przypomniała nam o tym.

Uczniowie wraz z wychowawcami posadzili na terenie przyszkolnym wcześniej zakupione drzewka (tuje szmaragdowe), które sprawiły że przestrzeń wokół nas stała się piękniejsza i bardziej przyjazna.

Dziękujemy wszystkim klasom wraz z wychowawcami za  udział w przeprowadzonej akcji.

„Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”