06 listopada 2017 14:03 | Aktualności

„Owocowy dzień w naszej szkole”

Z inicjatywy   opiekuna Samorządu Uczniowskiego  pani Marleny Szymczak 26 października obchodziliśmy w naszej szkole „ Owocowy dzień”. Każda klasa  I-III liceum i II-III gimnazjum przyniosła   wcześniej  do szkoły swoje ulubione owoce, które zostały zważone i zapisane w rankingu klas.  Kilkanaście kilogramów różnorodnych owoców zagościło na stołach na szkolnym korytarzu w postaci sałatek i soków przygotowanych przez klasę III a gimnazjum wraz z wychowawcą panią Grażyną Gacką Zrobiło się kolorowo i bardzo smacznie.

20171105_161237collage.jpg

W trakcie tego dnia przypominaliśmy naszym uczniom, jak ważny jest zdrowy tryb życia, a także regularne spożywanie owoców. Cały dzień wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli raczyć się przepysznymi owocami, dzięki czemu mogli poznać nowe smaki i przekonać się, że jest to lepszy wybór niż słodycze. Projekt  „Owocowy dzień w naszej szkole” zaplanowany jest na cały rok szkolny jeden raz w miesiącu każda z klas przygotowywać będzie przetwory z owoców uprzednio przyniesionych do szkoły.

20171105_161426collage.jpg

Samorząd Uczniowski dziękuje klasie III a gimnazjum  wraz z wychowawcą  i zaprasza do współpracy  w listopadzie klasę III b gimnazjum.

Autor: Samorząd Uczniowski

Zdjęcia: