22 października 2017 14:31 | Aktualności

Święto Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem na licealistę

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni był nie tylko okazją do złożenia sobie życzeń, ale też do ceremonii ślubowania uczniów klasy I LO w Kcyni. Uroczystości z udziałem dyrektora szkoły- mgr inż. Katarzyny Kluczyńskiej, społeczności uczniowskiej, nauczycieli i rodziców reprezentowanych przez Przewodniczącego RR w ZSO w Kcyni- p. Rafała Rybaka zorganizowano w przeddzień święta edukacji, to jest w piątek 13 października. Nad przebiegiem całości imprezy czuwała mgr Ewelina Marczak, a technicznie wsparli ją uczniowie: Wojtek Wełniński i Dominik Nowak pod opieką mgr Sławomira Lorka.

Prowadzący akademię uczniowie klasy II LO- Oliwia Hemmerling i Oskar Frydrych złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a muzycznym dodatkiem stały się przeboje wyśpiewane przez: Natalię Madzińską, Julię Karkiewicz, Natalię Majchrzak, Oliwię Gaszyńską, Pawła Kubiaka, wspomaganych przez szkolny chór pod batutą p. Dobromiły Siewkowskiej.W najbardziej uroczystych momentach akademii na werblach grał uczeń klasy ILO – Hubert Napierała. Następnie głos zabrała p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska oraz Przewodniczący RR- p. Rafał Rybak, którzy zebranym na sali uczestnikom akademii złożyli życzenia z okazji DEN.

dsc_0532.jpg

Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie licealistów poprzedzone przygotowaną przez nauczyciela historii- mgr Piotra Grolla biografią patrona LO- Karola Libelta. Po krótkiej prezentacji losów życia Libelta odbyło się ślubowanie, w trakcie którego uczniowie klasy I LO w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego oraz zaproszonych rodziców złożyli ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Moment ślubowania był bardzo podniosły, zaś przemówienie, które w imieniu uczniów klasy ILO wygłosił Marcin Bartoszek, dopełniło całości.

Tego dnia nie zabrakło też upominków i niespodzianek. Nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję skosztować pysznych i zdrowych jabłek, a oprócz tego otrzymali po słodkiej tabliczce czekolady. Na ręce p. dyrektor przedstawiciele rodziców wręczyli tort ufundowany ze środków Rady Rodziców. Wspaniałą niespodzianką od Rady Rodziców było również oficjalne wręczenie świeżo upieczonym licealistom vouchera na kwotę 1500 zł. z przeznaczeniem na wyjazd integracyjny. Cenny podarunek odebrali podczas trwania akademii wszyscy uczniowie klasy ILO wraz z wychowawcą - mgr Eweliną Marczak.

Na koniec głos zabrał Maciej Starzomski- Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego LO, który z aktorskim zacięciem i w niezwykle zabawny sposób złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękował nauczycielom za trud, serce i ogromny wkład w wychowanie i nauczanie. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna oraz symboliczny moment ślubowania długo pozostawią tę uroczystość w pamięci jej uczestników.

Autor: Ewelina Marczak

Święto Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem na licealistę