13 października 2017 09:27 | Aktualności

Próbna ewakuacja w ZSO

W ubiegłym tygodniu, w czwartek 5.10.2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni odbyła się próbna ewakuacja. O godzinie 10.50 w budynku wszczęto alarm przeciwpożarowy. Młodzież szkolna, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi rozpoczęli proces ewakuacji z pomieszczeń do wyznaczonego miejsca zbiórki. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i po upływie 3 minut wszyscy opuścili budynek. W trakcie ewakuacji na miejsce przybyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kcyni, która przeprowadziła ćwiczenia. Na miejscu Pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska, sprawdziła stan liczbowy poszczególnych klas i przekazała informacje dowódcy akcji o ilości ewakuowanych osób z budynku.

img_2265_wynik.jpg

Czwartkowa ewakuacja była kolejną próbą na wypadek wystąpienia różnorodnych zagrożeń. Celem jest doskonalenie umiejętności szybkiej i sprawnej ewakuacji oraz zasad zachowania się w obliczu niebezpieczeństwa. Wcześniej z zasadami bezpieczeństwa uczniowie zapoznają się na zajęciach z wychowawcą klasy oraz lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.

Autor: Rafał Jankowski

Próbna ewakuacja w ZSO