19 września 2017 09:37 | Aktualności

Na powietrzu, na wesoło...

Na poniedziałek 18 września uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią zaplanowali ognisko klasowe.

O godzinie 16.00 większość uczestników pojawiła się na boisku przy świetlicy wiejskiej w Dębogórze. Większość, bo opiekunowie: Monika Kantorska-Suty i Tomasz Suty z kilkoma uczestnikami oraz z kiełbaskami, chlebem i napojami dotarli kilka minut później.

Pogoda dopisała – świeciło słońce i wiał lekki, przyjemny wiatr. Kiełbaski smakowicie skwierczały w ogniu – były pyszne! Humory także nie zawiodły – uczestnicy spotkania z entuzjazmem przystępowali do kolejnych zadań.

Najpierw podział na grupy, krótki mecz piłki siatkowej, dalej rozgrzewka – 10 minut gry w piłkę nożną i piękna bramka w wykonaniu Julii Prusak. Później żonglerka, strzały na bramkę, koncert piosenki, gra w fanty... A wszystko to w miłej atmosferze, przy ulubionej muzyce młodzieżowej.

Dwie godziny minęły w mgnieniu oka, ale wszyscy wracali do domów zadowoleni i zrelaksowani.

Popołudnie z klasą można uznać za udane, ale nie byłoby to możliwe bez życzliwości pani sołtys Danuty Piechowiak, która udostępniła nam boisko, za co gorąco dziękujemy.

Serdeczne podziękowania należą się również uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu ogniska – Jakubowi Jurkowskiemu, Kacprowi Zakrzewskiemu i Natanowi Dziadoszkowi za zorganizowanie drewna i rozpalenie ogniska,  Julii Prusak za zbiórkę pieniędzy i zakupy, Dawidowi Popieli za przygotowanie kijków, a wszystkim innym za obecność, aktywność i fantastyczną zabawę.

Autor: Monika Kantorska-Suty

Ognisko 3c