18 września 2017 08:44 | Aktualności

Sprzątanie Świata 2017- „Nie ma śmieci są surowce”

Akcja KTG im. Kimka Bchledy, Urzędu Miejskiego w Kcyni  i Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Kcyni

15 września uczniowie ZSO wraz z opiekunami  uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Podczas tej akcji sprzątali teren  starego cmentarza.  „Sprzątanie świata”  w Polsce odbywa się już  24-ty raz!

Celem tegorocznej akcji jest : zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

wp_20170915_13_12_33_pro_wynik.jpg

Podczas  „Sprzątania Świata” uczniowie znaleźli najprzeróżniejsze rzeczy, które to pozostawili po sobie, lub po prostu pozbyli się śmieci i wyrzucili je nieodpowiedni ludzie. Trudno tu wyliczać te znaleziska, bo lista zapewne była by bardzo długa. Najważniejsze jest to, że  miejsce pamięci na którym spoczywają prochy naszych  przodków zostało posprzątane.

Dziękuje serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom ,którzy brali  udział w sprzątaniu.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Marlena Szymczak

Sprzątanie Świata 2017- „Nie ma śmieci są surowce”