04 września 2017 16:54 | Aktualności

Żegnajcie wakacje! Witaj roku szkolny!

W poniedziałkowy ranek 4 września 2017 roku w sali ZSO, jak co roku zgromadzili się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedstawiciel Rady Rodziców, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, a przede wszystkim uczniowie liceum i gimnazjum, aby powitać nowy rok szkolny!

Prowadzący uroczystość uczniowie klasy II c Amelia Góralczyk i Szymon Wessołowski powitali wszystkich gorąco, a następnie zaproponowali uczczenie minutą ciszy pamięci poległych w czasie II wojny światowej, która wybuchła 1 września 1939 roku.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Dyrektor ZSO pani Katarzyna Kluczyńska, która odczytała list Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi skierowany do pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców.

W swoim przemówieniu pani dyrektor odniosła się do planów na najbliższy rok, zachęcała do wytężonej pracy, do życzliwości i cierpliwości, ale przede wszystkim skupiła się na tym, aby młodzi ludzie  – uczniowie naszej szkoły – budowali silne, szczere i trwałe więzi w życiu codziennym, a tym samym aby nieco krytyczniej korzystali z „dobrodziejstw Internetu”, które bardzo często odzierają relacje międzyludzkie ze szczerości i autentyczności.

Następnie prowadzący powitali także przedstawiciela Rady Rodziców panią Magdalenę Domżalską, która zabrawszy głos, życzyła wszystkim zapału, dobrych ocen oraz owocnej współpracy.

Także przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Marta Damazyn – powitała wszystkich zebranych na uroczystości inauguracji roku szkolnego, życząc wszystkim energii, chęci i satysfakcji z pracy.

Uroczystość uświetniła swoim występem wokalnym Klaudia Motyka.

Następnie wszyscy udali się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcą.

Autor: Monika Kantorska–Suty

Żegnajcie wakacje! Witaj roku szkolny!