08 lipca 2017 15:47 | Aktualności

Nagroda od Pana Starosty Nakielskiego

Dnia 21 czerwca 24 uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni  uczestniczyło w rejsie statkiem ,,Łokietek”.

Podróż doliną Noteci ufundował Starosta Nakielski  p.Tomasz Miłowski. Była to nagroda za przygotowanie Gminnych Obchodów Powstania Wielkopolskiego w Kcyni, na których uczniowie przedstawili film ,,Noc sylwestrowa 1918/1919, program słowno- muzyczny oraz ogłoszono wyniki konkursu historycznego ,,Powstanie Wielkopolskie na tle walk Polaków o Niepodległość”.

Podczas godzinnego rejsu statkiem ,,Łokietek” uczniowie wraz z opiekunami i panią Dyrektor ZSO- Katarzyną Kluczyńską podziwiali piękno krajobrazu Pradoliny Toruńsko- Eberswaldzkiej;łąki, torfowiska oraz skraj Puszczy Noteckiej. Największą atrakcją było pokonanie dwóch śluz:Nakło Zachód i dalej Gromadno.

Składamy serdeczne podziękowania dla pana Starosty Nakielskiego- Tomasza Miłowskiego za tak atrakcyjna nagrodę.

Szczególne podziękowania ślemy do pana Burmistrza Kcyni Marka Szarugi, który zorganizował i zafundował przejazd uczniów  na  przystani w Nakle.

d.s

Nagroda od Pana Starosty Nakielskiego