18 czerwca 2017 10:17 | Aktualności

.

7 czerwca 2017 roku w Olszewce odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Jak co roku przesłuchania uczestników odbywały się w kilku kategoriach:

·         szkoły podstawowa- klasy I-III ,

·         szkoła podstawowa- klasy IV-VI,

·         gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice liceum: Wiktoria Kasperek, Natalia Madzińska, Klaudia Motyka.

Uczennice rywalizowały z 15 pozostałymi reprezentantami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu nakielskiego. Poziom każdego wykonania był bardzo wysoki. Jury w składzie: Milena Larek- nauczyciel języka angielskiego, Kate Hunt – nauczycielka i muzyk na Uniwersytecie im. Aldo Moro w Bari we Włoszech, oraz Lyn Atterbury - emerytowany nauczyciel pochodzący  z Wielkiej Brytanii  miało nie mały problem z wytypowaniem najlepszego wykonawcy.

Ocenie podlegało dobór repertuaru, poprawność językowa oraz walory wokalne.

Nasze koleżanki  zaśpiewały:

Klaudia Motyka- The Power of love- Celine Dion,

Nataia Madzińska- An Angel- Kelly Family,

Wiktoria Kasperek-I have nothing-Whitney Houston.

Laureatką X Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej  w kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne została  Klaudia Motyka z klasy I LO. Gratulujemy zdobycia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

ds